Aktualizacja

17.07.2024 12:00

Ranking kont osobistych

Wybierz najlepsze konto osobiste dla siebie

Trudno wyobrazić sobie dziś życie bez posiadania własnego konta osobistego. Nie tylko ułatwia nam ono życie – płacenie rachunków, robienie zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych – ale przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa. Możemy spać spokojnie z myślą, że nasze pieniądze spoczywają w najlepszym wybranym przez nas banku, a my mamy ciągłą kontrolę nad naszymi wydatkami. 

Banki prześcigają się wręcz w korzyściach oferowanych swoim nowym klientom. Jeżeli zastanawiasz się, w jakim banku najlepiej założyć konto, z pomocą przyjdzie Ci nasz najnowszy ranking kont osobistych

Czym właściwie jest i jak działa konto osobiste?

Najprościej rzecz ujmując – konto osobiste to miejsce, w którym możemy trzymać nasze pieniądze i nimi zarządzać. Taki rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy to jeden z najbardziej podstawowych produktów oferowanych przez banki. Służy zarówno do odbierania jak i zlecania przelewów wychodzących. Niezależnie od tego, czy nasz rachunek będzie służył nam  do przyjmowania przelewów z tytułu wynagrodzenia za pracę, emerytury czy po prostu przechowywania oszczędności, powinniśmy wybrać najlepsze dla naszych potrzeb konto osobiste. Aby nie zgubić się w gąszczu profitów i dżungli coraz to nowych usług dodatkowych, oferowanych potencjalnym klientom, skorzystaj z naszego rankingu banków. Niczym najlepszy przewodnik przeprowadzimy Cię przez drogę do wyboru idealnego konta osobistego.

najlepsze konto osobiste - ranking

Konto osobiste do zadań specjalnych

Nie od dziś wiadomo, że ile ludzi, tyle potrzeb. W większości przypadków banki oferują nam cały wachlarz usług i możliwości, z których możemy skomponować najlepsze konto osobiste, ściśle odpowiadające naszym preferencjom. Ranking kont zakłada takie opcje, jak oszczędzanie na konkretny cel, częste podróże czy nawet rozszerzenie rachunku o innych członków rodziny. Wspólne konto z współmałżonkiem ułatwia na przykład roczne rozliczenie z Urzędem Skarbowym. Klientami banków są oczywiście osoby z różnych grup wiekowych i o przeróżnych zainteresowaniach, a co za tym idzie – zróżnicowanych potrzebach. Niezależnie od tego, czy szukasz rachunku z wysokim oprocentowaniem dla swoich oszczędności, czy zależy Ci na niskich kosztach jego prowadzenia – skorzystaj z internetowego rankingu kont osobistych. Teraz dokonasz właściwego wyboru wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Internetowy ranking banków

Z naszej wyszukiwarki kont osobistych bardzo często korzystają osoby, które konto w banku zakładają po raz pierwszy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przy tak bogatej ofercie można czuć się zagubionym już na starcie. Internetowy ranking kont, dzięki swojej przejrzystości i łatwej obsłudze, pozwala zminimalizować do zera stres związany z tak poważnym krokiem, jakim jest wybór pierwszego konta osobistego. Dowiesz się między innymi, do jakiego konta otrzymasz darmową kartę bankomatową, jakie są opłaty za przelewy krajowe i zagraniczne, ile kosztuje prowadzenie konta. Bardzo często reklamy obiecują konta w 100% darmowe, a rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Darmowe konto bankowe to niezwykle kusząca opcja, jednak należy mieć świadomość warunków, które należy spełniać. W naszym rankingu kont sprawdzisz, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów i unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Nie zważając na to, czy chcesz od razu rzucić się na głęboką wodę i założyć konto z mnóstwem nowinek i opcji dodatkowych, czy szukasz najprostszego i nieskomplikowanego rachunku o jasnych zasadach – możesz nam zaufać.

Konto dla oszczędnych

Trzymanie oszczędności w przysłowiowej „skarpecie” lub puszce po ciasteczkach już dawno stało się przeszłością. Doskonałym sposobem na odkładanie a nierzadko i pomnażanie środków jest założenie odpowiedniego konta w banku. Osoby zainteresowane przede wszystkim oszczędzaniem swoich pieniędzy powinny skupić się na zaletach konta oszczędnościowego. Zazwyczaj oprocentowanie na takim koncie osobistym jest wyższe i bardziej korzystne od innych opcji oferowanych przez bank. Często istnieje możliwość założenia lokaty na równie atrakcyjnych warunkach. W tym przypadku ranking osobistych kont z opcją oszczędzania sprawdzi się świetnie i wskaże konto z najwyższym oprocentowaniem dla znajdujących się na nim środków.

W obcej walucie

Dużo podróżujesz? Lubisz robić zakupy w Internecie? A może planujesz urlop za granicą z wyprzedzeniem i chcesz mieć wszystko „dopięte na ostatni guzik”? Jeżeli nie masz czasu na ciągłe śledzenie kursu interesującej Cię obcej waluty najlepszym wyborem dla Ciebie będzie wybór konta osobistego z atrakcyjną opcją przewalutowania. Ale to nie koniec dobrych informacji! Nasz ranking nie tylko wskaże Ci bank oferujący najniższe opłaty za tę usługę ale i taki, który daje możliwość uzyskania karty wielowalutowej, za pomocą której można płacić w walucie obcej i polskiej. Jeżeli i takie rozwiązanie nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz rozważyć otworzenie dwóch kont w tym samym banku – w złotówkach oraz w innej walucie. Ułatwi to również płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Nie musisz martwić się i zadawać sobie trudu przeliczania kwoty, którą uiścisz za swój koszyk. Konto bankowe zrobi to za Ciebie!

Konto na miarę naszych czasów

Nowinki technologiczne są już nie tylko fascynującą ciekawostką ale i ogromnym ułatwieniem w życiu codziennym. Internet umożliwia nam bezproblemową i błyskawiczną komunikację z każdym zakątkiem świata i załatwianie spraw właściwie natychmiast. Nie inaczej jest z bankowością. Funkcjonalne i intuicyjne aplikacje bankowe oraz szeroko pojęta bankowość elektroniczna umożliwia opłacanie rachunków, robienie zakupów w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. BLIKIEM zapłacimy nie tylko w Internecie, ale także w osiedlowym sklepie, aptece czy u lekarza. Możliwość błyskawicznego przesłania środków członkom naszej rodziny czy doładowanie telefonu jednym kliknięciem myszy daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa. Zyskujemy także większą kontrolę nad naszym kontem, ponieważ nowoczesne aplikacje są w stanie wysyłać powiadomienia push o różnej treści. Zerkając na ekran telefonu komórkowego możemy dowiedzieć się o najciekawszych ofertach banku, zagrożeniach (np. fałszywych SMS-ach) a także o bieżących transakcjach. Jesteś szczególnie zainteresowany takimi nowoczesnymi rozwiązaniami? Dzięki naszemu rankingowi banków sprawdzisz, czy interesujące Cię konto je posiada! 

Łap okazję!

Zastanawiasz się, w jakim banku założyć konto? Koniecznie sprawdź nasz ranking, ponieważ na bieżąco śledzimy aktualne promocje i szczególnie atrakcyjne oferty dla nowopowstałych kont osobistych. Bardzo często są to darmowe przelewy natychmiastowe, brak opłat za korzystanie z karty debetowej lub korzystne oprocentowanie. Niejednokrotnie bank oferuje również bonusy dla użytkowników polecających jego usługi innym. Jednak najlepszy bank to taki, który stale dba o swoich klientów spełnia ich oczekiwania na długi czas.  Z naszego porównania kont dowiesz się, jakie profity możesz otrzymać i jakie wymagania spełnić, aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej. 

Wszystko w jednym miejscu

Kolejną niewątpliwą zaletą konta osobistego jest możliwość załatwiania spraw urzędowych praktycznie bez wychodzenia z domu – tylko z poziomu komputera lub urządzenia mobilnego, np. telefonu komórkowego. Urzędy ze względów bezpieczeństwa wymagają potwierdzenia naszej tożsamości, a jednym ze sposobów na dokonanie tego jest właśnie weryfikacja przez logowanie się do bankowości elektronicznej. Ta bardzo wygodna i szybka forma załatwiania wszelkich spraw przyda się zarówno zapracowanym rodzicom, chcącym składać wnioski o przysługujące im świadczenia, jak i przedsiębiorcom. Nasze konto bankowe stanowi swojego rodzaju unikalny podpis, którym możemy legitymować się równie dobrze jak dowodem osobistym. W jakim banku najlepiej założyć konto, by móc korzystać z tego przywileju? Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego będzie zerknięcie do naszego rankingu kont osobistych.

Patrz w przyszłość

Zakładając swoje pierwsze konto oszczędnościowe i rozważając dłuższą współpracę z konkretnym bankiem, powinniśmy zwrócić uwagę również na jego ofertę kredytową. Dobrze wybierając i mając jasno sprecyzowany cel, na jaki chcemy uzyskać środki, możemy liczyć na bardzo atrakcyjną i dopasowaną do naszych preferencji propozycję kredytu. Niezależnie od tego, czy mamy na myśli kredyt hipoteczny, zakup paneli fotowoltaicznych czy samochodu elektrycznego – w rankingu kont osobistych dowiemy się, co konkretny bank ma nam do zaoferowania.

Rodzaje konta osobistego

Chociaż konto osobiste wydaje się najprostszą formą gromadzenia środków, na rynku istnieje kilka jego rodzajów. Twój wybór nie tylko będzie dotyczyć banku, w którym otworzysz swój rachunek, lecz także jego rodzaju.

  • konto standardowe – jest to podstawowa wersja konta osobistego, która pozwala na wykonywanie wszelkich niezbędnych transakcji finansowych (zlecanie i odbieranie przelewów, płacenie kartą płatniczą, wpłata i wypłata gotówki z bankomatu lub w okienku bankowym, przeglądanie historii swoich działań na koncie).
  • konto VIP – skierowane do osób zdecydowanych na trzymanie większej ilości środków pieniężnych na danym koncie bankowym. Jak sama nazwa wskazuje, jest to opcja premium i oferuje użytkownikowi więcej przywilejów. Są to na przykład zawsze darmowe wypłaty z bankomatu, osobisty doradca finansowy, korzystniejsze warunki kredytowania itd. W przypadku tego typu rachunku jednak banki często stawiają konkretne wymagania, jak np. z góry określone miesięczne wpływy na konto.
  • konto dla dzieci lub młodzieży – konto osobiste przeznaczone dla młodzieży i dzieci, które ukończyły 13 rok życia. W przypadku takiego konta umowę z bankiem o jego otwarcie podpisuje rodzic lub opiekun prawny użytkownika. Najczęściej nie ma możliwości używania karty płatniczej lub jest ona określona szczególnymi warunkami, np. ustalonym przez dorosłego limitem. Rodzic ma pełny wgląd w historię transakcji oraz może wpłacać środki na konto użytkownika, np. w ramach kieszonkowego. Jest to doskonała forma nauki gospodarowania swoimi pieniędzmi.
  • konto młodzieżowe/studenckie – skierowane jest do osób w wieku od 18 do 26 lat, zazwyczaj wciąż studiujących/uczących się. Najczęściej jest ono zwolnione z opłat za jego prowadzenie lub są one bardzo niskie i oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów. To doskonała opcja dla młodych osób dopiero wkraczających w świat bankowości i otwierających swoje pierwsze konto osobiste. Nasz ranking internetowy bardzo ułatwi im wybór najlepszego banku, ponieważ wiele z nich posiada szczególnie atrakcyjne warunki dla kont studenckich. 
  • konto oszczędnościowe – to rodzaj konta, który powinniśmy wybrać jeżeli nastawiamy się głównie na odkładanie naszych środków i oszczędzanie. Najprościej mówiąc jest to połączenie konta osobistego z lokatą. Zazwyczaj jego główną zaletą jest atrakcyjne oprocentowanie, jednak w zamian za to bank może naliczać dodatkowe opłaty za przelewy wychodzące oraz inne transakcje bezgotówkowe jak i wypłaty z bankomatów. Środki z konta oszczędnościowego mogą zostać wypłacone w dowolnym momencie, zerwanie lokaty zaś może wiązać się z utratą zaoszczędzonych odsetek. 

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta?

Przepis na najlepsze konto osobiste składa się z kilku nieodłącznych składników. Po pierwsze – musi spełniać nasze oczekiwania. Po podjęciu decyzji, czy ma ono służyć nam do operowania walutą zagraniczną, oszczędzania czy dynamicznej wymiany transakcji musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Poza wysokością opłat za prowadzenie rachunku oraz kosztami wypłat z bankomatu istotne są również dostępność aplikacji mobilnej i obsługa bankowości elektronicznej. Ważna jest także forma, w jakiej bank umożliwia nam zamknięcie konta. Czasami wystarczy kilka kliknięć myszką, telefon na infolinię banku a czasem konieczna jest wizyta w oddziale i załatwianie wielu formalności. Wybór najlepszego konta osobistego powinien być świadomą i przemyślaną decyzją, która potem zaowocuje pełną satysfakcją z usług banku. W podjęciu jej niewątpliwie pomoże Ci najnowszy ranking kont bankowych i szybko odpowiesz sobie na pytanie – jaki bank wybrać