Jak kupować oszczędnie

Jak kupować oszczędnie? Czy taniej znaczy dobrze?

Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednią równowagę między ceną, a jakością podczas zakupów. Jeśli masz napięty budżet, może być kuszące, aby kupić coś taniego i mieć nadzieję, że będzie to trwało wystarczająco długo, aby uzyskać wartość swoich pieniędzy. Ale podczas gdy są pewne sytuacje, w których tańsze jest lepsze, są inne czasy, kiedy kupowanie taniego może faktycznie kosztować więcej w dłuższej perspektywie. Oto, czego nauczyłem się o byciu mądrym w stosunku do moich pieniędzy jako kupujący.

Jak kupić tanie rzeczy w Polsce?

Jeśli chcesz kupić tanie rzeczy i zaoszczędzić pieniądze, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  • Kupuj w sklepach internetowych. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich rzeczy jest przeszukiwanie Internetu. Istnieje wiele stron, które oferują produkty ze zniżkami. Podczas gdy niektóre z nich mogą być oszustwami, istnieją również wiarygodne strony internetowe, na których można uzyskać wspaniałe oferty na produkty. Idealnym sposobem, aby sprawdzić czy sklep ma dobre opinie i nie jest oszustwem jest sprawdzenie opinii o sklepie internetowym na Oceniajmy.pl
  • Sklep podczas dni sprzedaży lub po świętach, takich jak Black Friday lub Cyber Monday, kiedy wielu sprzedawców oferuje zniżki na swoje towary i usługi, aby wyczyścić swoje zapasy przed pojawieniem się nowych kolekcji w sezonie wiosennym lub miesiącach letnich.

Jeśli szukasz porady na temat tego, gdzie dokładnie powinieneś pójść następnym razem, oto kilka sugestii:

FOTO

Najlepsze sklepy internetowe na tanie zakupy

Kiedy szukasz tanich produktów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę sklep jako całość, a nie tylko cenę. Rozważ te czynniki:

  • Zakres produktów, które oferują. Możesz uzyskać dobre oferty na wiele przedmiotów, ale jeśli sklep nie ma czegoś, czego potrzebujesz lub chcesz, to nie będzie warto kupować od nich.
  • Niezawodność samej witryny. Jeśli istnieją częste problemy z szybkością ładowania lub inne problemy, które utrudniają korzystanie z niej, to wpłynie to na ilość czasu spędzonego na oczekiwaniu na załadowanie stron, a także na to, jak bardzo obciążone są zasoby komputera podczas korzystania z ich strony.
  • Opcje obsługi klienta, takie jak czat na żywo lub numery telefonów, które pozwalają klientom skontaktować się z kimś natychmiast, jeśli są problemy z ich zamówienia.
  • Kody rabatowe dla stałych klientów, które dają dodatkowe pieniądze przyszłych zakupów.
Czy tanie kupowanie to wstyd

Czy tanie kupowanie to wstyd?

Pytanie nie dotyczy bycia osobą, która kupuje tanio – chodzi o bycie oszczędnym.

Bycie osobą, która kupuje tanio oznacza kupowanie czegoś za mniej pieniędzy niż jest to warte. Można to zrobić na dwa sposoby: płacąc mniej lub kupując coś, co ma dla ciebie niewielką wartość. W obu przypadkach rezultat jest dobry dla Twojego budżetu i ogólnego samopoczucia.

W przeciwieństwie do tego, ekonomiczny zakup to taki, który spełnia Twoje potrzeby po przystępnej cenie, bez większych inwestycji niż jest to konieczne

Kupowanie tanio może być mądre

To powszechne przekonanie, że kupowanie tanio jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Ale czasami trzeba rozważyć wszystkie opcje przed podjęciem decyzji, który z nich wybrać. Na przykład, jeśli jesteś na rynku klimatyzatora i zdecydowałeś się na zakup tańszego modelu, ale potem sobie sprawę, że nie schładza Twojego pokoju tak szybko, jak droższy model, to naprawdę zmarnowałeś swoje pieniądze na coś, co nie będzie spełniać swoich potrzeb.

Lekcja tutaj? Jeśli jest coś w przedmiocie – w tym przypadku klimatyzator – co cię niepokoi lub sprawia, że czujesz się nieswojo, dokonując tak ważnego zakupu (jak cena), to w żadnym wypadku nie kupuj go!

Nie musisz kupować wszystkiego nowego.

Nie musisz kupować wszystkiego nowego. Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać więcej za swoje pieniądze, kupując z drugiej ręki lub pożyczając od przyjaciół i rodziny. Niektóre rzeczy, które możesz kupić niekoniecznie nowe:

  • Mieszkanie: Wynajmowanie domu lub mieszkania jest często tańsze niż jego kupno. Koszt posiadania domu obejmuje spłatę kredytu hipotecznego, koszty utrzymania, podatki i składki ubezpieczeniowe – wszystko to sumuje się w czasie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie wartości nieruchomości szybko rosną. 
  • W przypadku kupna domu możesz również skorzystać z zachęt rządowych, jeśli zdecydujesz się na posiadanie domu zamiast wynajmowania; mogą to być odliczenia podatkowe za spłatę odsetek od kredytu hipotecznego oraz naliczanie podatku od nieruchomości na podstawie wartości domu w momencie jego zakupu, a nie jego obecnej wartości rynkowej.
  • Meble: Jeśli to możliwe, kupuj meble z drugiej ręki przez OLX lub inne źródła online, zamiast kupować nowe meble po cenach detalicznych w sklepach takich jak Ikea. Zaoszczędzisz pieniądze, pomagając jednocześnie utrzymać przedmioty z dala od wysypisk śmieci – i podkreślając kolejną korzyść: „brak pośrednika” oznacza brak dodatkowych marż!

Niższa cena nie zawsze oznacza, że produkt jest gorszy.

Tanie nie zawsze oznacza złe. Choć prawdą jest, że można dostać dobry produkt za niższą cenę, a zły za wyższą, to zdarzają się sytuacje, w których jest odwrotnie. Tańsza cena może być w pewnych sytuacjach wskaźnikiem większej wartości, ale to nie znaczy, że zawsze tak będzie.

Jeśli szukasz czegoś w szczególności, spróbuj dowiedzieć się, co inni ludzie, którzy kupili ten produkt, myślą o nim przed podjęciem decyzji o zakupie. Internet to ułatwia; wystarczy poszukać recenzji lub przeczytać kilka artykułów na ten temat w sieci!

Rabaty nie zawsze są najlepszą ofertą

Rabaty nie zawsze są najlepszą ofertą.

Kiedy coś kupujesz, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Cena jest jednym z nich i najniższa cena może być dobrym rozwiązaniem dla Twojego budżetu. Jeśli jednak nie wiesz, jak korzystać ze zniżek – lub po prostu nie chcesz ich używać – to kupowanie za pełną cenę może być lepsze dla Twojego portfela na dłuższą metę.

Rabaty mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na produktach, które są już niedrogie, ale nie zawsze pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na przedmiotach wysokiej jakości. W niektórych przypadkach rabaty nie są tego warte, ponieważ tak naprawdę nie oszczędzają żadnych pieniędzy! Choć może się wydawać, że to świetny sposób, aby uzyskać więcej pieniędzy za złotówkę, nie ma gwarancji, że zniżki będą działać na twoją korzyść, chyba że najpierw wykonałeś obliczenia i wiesz dokładnie, jaka stopa oszczędności działa najlepiej dla ciebie w oparciu o to, ile produkt kosztuje ogółem, a jaki procent zniżki zapewniłby przed podatkami lub opłatami za wysyłkę wliczonymi w całkowity koszt.”

Porównaj cenę z jakością.

Cena i jakość to nie to samo. Cena to to, co płacisz, jakość to to, co dostajesz.

Cena: Cena przedmiotu zazwyczaj składa się z dwóch części, ceny hurtowej i narzutu detalicznego. Oznacza to, że jeśli produkt kosztuje 100 złotych, jego koszt może wynosić tylko 10 złotych lub mniej w cenach hurtowych. Innymi słowy, płacąc więcej niż trzeba (lub kupując po cenie detalicznej), po prostu wykładasz czyjeś kieszenie pieniędzmi, które mogłyby być twoje!

Jakość: Jakość odnosi się do zdolności obiektu do wykonywania wymaganej funkcji w czasie bez złamania lub przedwczesnego zużycia. Na przykład, jeśli twój samochód zepsuje się na autostradzie co 3 miesiące, ponieważ ma złe amortyzatory i opony … to nie będzie bardzo dobra jakość, nawet jeśli był tani, gdy kupiłeś nowy, ponieważ teraz będzie prawdopodobnie dodatkowe koszty związane z naprawą ich (czas), jak również pieniądze wydane na wymiany / naprawy, które można było uniknąć, jeśli te rzeczy były tanio wykonane lub zaprojektowane słabo od początku! Jeśli firma ma dobrą reputację, oznacza to, że ludzie ufają im na tyle, że nie tracą pieniędzy sprzedając swoje produkty, ale również dlatego klienci czują się bezpiecznie kupując coś poza Amazonem, gdzie nie ma żadnego planu ochrony, jak w przypadku wielu innych sprzedawców detalicznych, gdzie oferują refundację w ramach ograniczeń polityki zwrotów w zależności od tego, czy przedmiot(y) był(y) uszkodzony(e), zwrócony(e) uszkodzony(e), niekompletny(e) itp..

Preferuj produkty lokalne od tych importowanych.

Jednym z najlepszych sposobów na ekonomiczne zakupy jest kupowanie lokalnych produktów.

Jest ku temu wiele powodów. 

  • Po pierwsze, kupowanie na miejscu oznacza, że wspierasz lokalną gospodarkę i biznes. 
  • Po drugie, wspierając lokalne firmy i rolników, pomagasz im tworzyć miejsca pracy w Twojej społeczności. 
  • Po trzecie (i być może najważniejsze), kupując lokalnie, wspierasz kulturę swojej okolicy – a to jest coś, co wszyscy powinniśmy robić jak najczęściej!

Jeśli chcesz zaoszczędzić, unikaj najpopularniejszych dni na zakupy.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, unikaj najbardziej popularnych dni zakupów. Dni zakupów zazwyczaj przypadają na weekendy, kiedy ludzie mają więcej wolnego czasu i udają się do centrów handlowych i galerii, aby kupić rzeczy, których potrzebują. Jednak jest też wielu, którzy chodzą tam, aby kupić rzeczy, których nie potrzebują, ponieważ jest to dla nich działalność społeczna. Ci ludzie mogą wydawać pieniądze, których tak naprawdę nie mają (lub powinni wydawać gdzie indziej).

Jeśli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy patrzeć szerzej niż na wyprzedaże i oferty, które na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne

Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zastanów się, jak bardzo potrzebujesz danego przedmiotu, jaki masz budżet i czy będzie on służył dłużej niż tańsze odpowiedniki. Nie kupuj czegoś tylko dlatego, że jest tanie! Kupuj w oparciu o jakość i trwałość, a nie tylko cenę – na dłuższą metę będzie lepiej, jeśli tak zrobisz. Jeśli produkt jest przeceniony lub w sprzedaży, zadaj sobie pytanie: Czy nadal kupiłbym to, gdyby nie było przecenione? Czy moje życie zmieni się dzięki posiadaniu tej rzeczy choćby jeden dzień dłużej? Będziesz zaskoczony, co się stanie, gdy zaczniesz myśleć o zakupach w ten sposób!

Tylko dlatego, że coś wydaje się dobrą ofertą, nie oznacza, że faktycznie nią jest – jest to szczególnie prawdziwe podczas zakupów w Internecie, gdzie przedmioty są często wyceniane wyżej niż w sklepach stacjonarnych, ale oznaczone w dół podczas specjalnych promocji, ponieważ konkurują ze sobą o uwagę klientów (i portfele). Przed zakupem czegokolwiek w sieci zawsze sprawdzaj wiele źródeł, aby Twoje pieniądze nie poszły na zawyżone ceny rzeczy sprzedawanych wyłącznie przez jeden sklep; nie wpadaj w takie pułapki! Ta rada dotyczy zarówno sklepów fizycznych, jak i stron handlu elektronicznego, gdzie zniżki mogą czasami wydawać się zbyt dobre, aby je ominąć, ale kończą się kosztem większym niż powinny po uwzględnieniu opłat za wysyłkę i innych czynników i dodatkowych usług przy zakupie.

jak kupować ekonomicznie

Jak kupować ekonomicznie?

Aby kupować ekonomicznie, należy:

  • Kupować lokalnie. Kupować rzeczy, które zostały wyprodukowane w pobliżu, co oznacza mniejszy transport i niższe ceny..
  • Kupować hurtowo. Dzięki temu zaoszczędzisz na kosztach opakowania i wysyłki, a także uzyskasz niższą cenę jednostkową.
  • W miarę możliwości kupuj rzeczy z drugiej ręki (OLX, vinted). Jest to szczególnie dobry sposób na zdobycie delikatnie używanych ubrań, które prawie w ogóle nie były noszone! Unikasz także przyczyniania się do strumienia odpadów poprzez zakup czegoś nowego, gdy nie jest to potrzebne – a jeśli masz szczęście znaleźć coś bardzo rzadkiego lub specjalnego z czyjejś szafy, to nawet lepiej! Możesz nawet być w stanie sprzedać niektóre rzeczy z powrotem na zysk później w dół linii!

Kupowanie tanio żywności

Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze aspekty, które wpływają na cenę i jakość pożywienia, które kupujesz. Jest to istotny element, ponieważ to co jesz może znacznie wpłynąć na twoje samopoczucie, a nawet zdrowie w dalszej perspektywie.

Najpierw dowiedz się, gdzie dany produkt został wyprodukowany

Kolejnym krokiem jest ustalenie, gdzie produkt został wyprodukowany. Niezależnie od tego, czy kupujesz parę butów czy samochód, ważne jest, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi twój produkt. Jeśli szukasz tanich produktów, możesz rozważyć zakup z krajów takich jak Chiny i Indie. Te dwa kraje były znane z produkcji dużych ilości produktów po bardzo niskich cenach w porównaniu z innymi krajami, takimi jak Japonia lub Niemcy, które produkują drogie produkty.

Na przykład:

Jeśli kupię parę butów wyprodukowanych w Chinach, będą one znacznie tańsze niż gdyby zostały wyprodukowane w Brazylii, ponieważ koszty pracy są tam niższe niż w Brazylii, a koszty wysyłki są również niższe, ponieważ jest bliżej Europy i Ameryki Północnej, gdzie mieszka większość konsumentów (można by pomyśleć, że to sprawiłoby, że brazylijscy producenci byliby bardziej konkurencyjni na arenie międzynarodowej, ale niestety nie wszyscy producenci skalowali produkcję na tyle, aby jeszcze).

Spójrz na składniki

Każdy produkt ma na opakowaniu listę składników, ale jeśli nie możesz ich przeczytać lub nie wiesz, co oznaczają, zamiast tego szukaj obrazków. Niektórzy producenci ułatwiają ich znalezienie, etykietując swoje produkty zdjęciami tego, co jest w środku (orzechy i nasiona). Inne firmy wymagają, abyś skontaktował się z obsługą klienta, aby dowiedzieć się, co wchodzi w skład ich produktów (lub poszukaj w Internecie).

W jakim sklepie kupujesz

Ważne jest, aby kupować w sklepach, które są znane z ich produktów i oferują dobrą politykę zwrotu, jeśli produkt nie jest tym, czego oczekiwałeś lub ma problemy. W ten sposób, jeśli są jakieś problemy z produktem, będziesz miał miejsce, aby wrócić do i dostać go naprawić lub wymienić. Należy również przyjrzeć się zakupom w sklepach, które oferują gwarancję na swoje produkty, jak również. Jeśli coś pójdzie nie tak z produktem (co może się zdarzyć z każdym produktem), to przynajmniej jest ktoś, kto może pomóc naprawić problem dla Ciebie w przypadku, gdy nie można naprawić na własną rękę.

Podsumowując…

Kupowanie tanio nie oznacza, że powinieneś kupować wszystko nowe. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując używane produkty, ale upewnij się, że jest w dobrym stanie przed zakupem. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele na ubrania lub inne przedmioty, dowiedz się, skąd pochodzą i sprawdź, czy są produkowane lokalnie czy za granicą. Na przykład bawełna jest uprawiana w wielu krajach, w tym w Chinach, co oznacza, że ubrania wyprodukowane tam są zazwyczaj tańsze niż te wyprodukowane gdzie indziej.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 628

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *