Co to jest revolut

Co to jest Revolut, jak działa i jak założyć go za darmo w 2024?

Często przebywasz za granicą lub płacisz w obcej walucie? Konto revolut to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Teraz możesz korzystać z płatności bezgotówkowych w wielu zagranicznych państwach i nie musisz się martwić dodatkowymi opłatami związanymi z przewalutowaniem. Wszystko znajduje się na specjalnej karcie bankowej lub Twoim smartfonie. Poznaj możliwości konta bankowego revolut i sprawdź czy i Twoje życie stanie się dzięki niemu łatwiejsze.

Revolut – co to jest?

Revolut powstał w 2015 na terenie WIelkiej Brytanii. Stworzyła go firma o nazwie FIntech rozwijająca innowacyjne rozwiązania w sektorze usług finansowych. Revolut jest firmą świadczącą usługi bankowe (parabankiem), która zasłynęła głównie z wirtualnych kart wielowalutowych. Inspiracją do stworzenia revoluta była chęć ułatwienia dostępu i obniżenia kosztów transakcji dokonywanych w obcych walutach. Dyrektor firmy Finteh, Nikolay Storonsky spędzając wakacje w USA zauważył, że aż 20% wszystkich opłat dokonanych brytyjską kartą stanowiły koszty przewalutowania. Postanowił rozwiązać ten problem. I tak powstała wirtualna karta którą można płacić w niemalże każdym miejscu na świece bez ponoszenia kosztów dodatkowych prowizji.

Jak działa revolut?

Dużą zaletą konta revolut jest jego wygoda. Dostęp do konta oraz wszystkie płatności są możliwe z poziomu Twojego telefonu. Za pomocą aplikacji można łatwo zarządzać wirtualną kartą wielowalutową. Jest to świetne rozwiązanie dzięki któremu dostęp do swoich środków finansowych masz z każdego miejsca na świecie. Zakupy i płatności wykonywane za pomocą konta revolut nie zawierają kosztów związanych z przewalutowaniem ani nie wymagają prowizji.

Istnieje również możliwość zamówienia fizycznego odpowiednika wirtualnej karty, który niczym się nie różni od klasycznych kart płatniczych.

Wymiana walut w revolucie

Możliwości konta revolut

Wymiana walut

Revolut umożliwia trzymanie zgromadzonych oszczędności w różnych walutach umieszczonych na poszczególnych subkontach. Pieniądze mogą być przechowywane w określonej walucie przez dowolny okres czasu, czyli przykładowo do czasu zmiany kursu na korzystniejszy. Dodatkową zaletą jest wygoda związana z brakiem konieczności wizyty w kantorze w celu zamiany oszczędności na inną walutę. Wszystko odbywa się automatycznie za pomocą odpowiednich funkcji aplikacji mobilnej. Z dostępnych środków można również korzystać poprzez płatności w dowolnej walucie za pomocą karty revolut. Transakcje nie są obarczone dodatkowymi prowizjami, a przewalutowanie odbywa się zawsze na podstawie aktualnych kursów międzybankowych

Wirtualna karta płatnicza

Korzystając z banku revolut nie trzeba się martwić posiadaniem przy sobie karty płatniczej. Dzięki temu nie ma ryzyka, że karta zostanie skradziona. Aplikacja revolut stwarza możliwość posiadania wirtualnej karty płatniczej z której można swobodnie korzystać również przy płatnościach internetowych. Czas wyrobienia takiej karty wynosi nie więcej niż 30 sekund! Wygodą są także błyskawiczne transakcje pozwalające na szybkie zasilenie konta w dowolnym momencie.

Wirtualna karta płatnicza w revolut

Inwestycje w kryptowaluty

Jedną z ciekawszych możliwości jakie stwarza revolut jest możliwość inwestowania w kryptowaluty. Od 2021 roku za pośrednictwem aplikacji mobilnej można nabyć 21 rodzajów coinów. Jest to zatem łatwy sposób aby spróbować pierwszych inwestycji. Wszystkie transakcje związane z inwestowaniem za pośrednictwem aplikacji revolut są obciążone prowizją najczęściej na poziomie 0,5-3%.

Możliwości konta bankowego revolut z roku na rok stają się coraz większe. Do podstawowych funkcji związanych z funkcjonowaniem karty wielowalutowej dołączają funkcje i usługi oferowane dla standardowych kont bankowych. Obecni użytkownicy mogą korzystać z takich udogodnień jak konta rodzinne, dodatkowe funkcje ułatwiające zarzadzanie budżetem, usługi kredytowe czy też specjalne zniżki i rabaty.

Bonus twisto - zarób za założenie konta
Promocje bankowe

W jakich walutach można płacić?

Bank revolut obsługuje 150 walut z całego świata. Podczas dokonywania transakcji w obcej walucie, automatycznie dokonywane jest przewalutowanie, a wskazana kwota jest pobierana z konta o najwyższym saldzie. Dodatkowo konto revolut umożliwia utworzenie subkont w 30 najpopularniejszych walutach świata, czyli:

 • złotówkach,
 • euro,
 • dolarach amerykańskich,
 • funtach brytyjskich,
 • frankach szwajcarskich,
 • dolarach australijskich,
 • dolarach hongkońskich,
 • dolarach kanadyjskich,
 • dolarach nowozelandzkich,
 • dolarach singapurskich,
 • dirhamach zjednoczonych emiratów arabskich,
 • dirhamach marokańskich,
 • batach tajlandzkich,
 • forintach węgierskich,
 • jenach japońskich,
 • kunach chorwackich,
 • koronach czeskich,
 • koronach duńskich,
 • koronach norweskich,
 • koronach szwedzkich
 • lejach rumuńskich,
 • lewach bułgarskich,
 • lirach tureckich,
 • peso meksykańskich,
 • randach RPA,
 • rialach katarskich,
 • rialach saudyjskich,
 • rublach rosyjskich,
 • szeklach izraelskich,

Jak założyć konto revolut?

Konto revolut może założyć tak naprawdę każdy. Ponieważ revolut nie posiada żadnych stacjonarnych oddziałów, konto można założyć jedynie wirtualnie za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji. Sam proces zakładania konta jest bardzo intuicyjny dzięki przejrzystym instrukcjom zawartym w aplikacji. Wystarczy wejść w zakładkę załóż konto na stronie revolut. Dodatkowo zawsze można liczyć na wsparcie działu obsługi klienta poprzez czat na stronie banku. Cały proces nie zajmie więcej niż kilka minut, a jego szczegóły znajdziesz TUTAJ. Rejestracja konta revolut jest zakończona prośbą o niewielką wpłatę oraz weryfikacją tożsamości użytkownika.

Ile trwa weryfikacja użytkownika?

Weryfikacja konta odbywa się poprzez przedstawienie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie użytkownika na terenie Polski. Można się tutaj posłużyć paszportem lub dowodem osobistym. Za pomocą kamery należy wykonać zdjęcie dokumentu, a następnie własne selfie. Nie powinno to zająć dłużej niż kilka minut. Oczekiwanie na wynik weryfikacji może natomiast potrwać nawet do 24h.

Ile kosztuje korzystanie z revoluta?

Założenie konta revolut może być całkowicie bezpłatne ale tylko dla planu standardowego. Podczas rejestracji zostaje przedstawiona oferta kilka opcji związanych z różnymi opłatami miesięcznymi: standard, plus, premium oraz metal. Im droższy pakiet zostanie wybrany, tym na większą ilość udogodnień można liczyć. W przypadku darmowego planu nie ma możliwości personalizacji karty, a także na wypłaty za granicą i transakcje w obcych walutach pozostają bezpłatne jedynie w określonym przez plan limicie. Powyżej tego progu zostają naliczone opłaty prowizyjne.

Revolut oferuje również wiele programów lojalnościowych. Polecanie konta w gronie znajomych może skutkować otrzymaniem dodatkowych premii.  Bonus za założenie konta revolut przez osobę korzystającą z Twojego linka polecającego otrzymasz po wykonaniu przez tę osobę trzech transakcji. Wysokość premii wynosi najczęściej około 25 euro.

Revolut opinie – czy warto?

Konta revolut cieszą się z reguły pozytywnymi opiniami użytkowników. Jednakże to czy będzie ono dla danej osoby opłacalne zależy od jej indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Jest to przede wszystkim wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących za granicę lub często dokonujących transakcji międzynarodowych. W takiej sytuacji konto revolut będzie się wiązało ze znacznymi oszczędnościami wynikającymi z braku dodatkowych opłat i prowizji. Warto będzie się również zastanowić nad wykupieniem bardziej rozszerzonej opcji konta, ze względu na limity i ograniczenia. W przypadku licznych transakcji, nawet pomimo niewielkiej miesięcznej opłaty za prowadzenie konta, użytkownik może się spodziewać dużych oszczędności w skali miesiąca.

Konto wielowalutowe bywa również przydatne podczas wyjazdów wakacyjnych. Ogranicza konieczność wizyt w kantorze jak również ryzyko dokonania zamiany po niekorzystnych kursach. Korzystając z revoluta zawsze można mieć pewność, że wymiana walut zostanie dokonana po najniższych możliwych kursach.

Revolut jest także często doceniany przez użytkowników ze względu na jakość aplikacji finansowej. Z wielu jej funkcji można korzystać całkowicie za darmo, co całkowicie wystarcza by łatwo i wygodnie zarządzać swoimi finansami.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 66

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *