Co to jest sieć afiliacyjna i jak działa

Afiliacja sposobem na zarabianie pieniędzy w internecie?

Każdemu z nas, czy w internecie, czy w bezpośrednich relacjach, zdarzyło się polecić jakiś produkt lub usługę innym. Czasami ktoś ze znajomych szuka jakiegoś specjalisty, może serwisu laptopów, a może mechanika, a czasami znajoma zastanawia się jaki odkurzacz kupić i akurat my niedawno również dokonywaliśmy tego zakupu, trochę poczytaliśmy i polecamy znajomej nasz wybór. A co jeśli moglibyśmy na tym jeszcze zarobić?

Co to jest afiliacja i jak działa?

Afiliacja to działania, w których rekomendujesz produkty lub usługi innej firmy i otrzymujesz prowizję za każde polecone przez Ciebie sprzedaże. Działa to tak, że rejestrujesz się w programie partnerskim (często nazywanym również programem afiliacyjnym), a następnie promujesz produkty za pomocą specjalnego linku afiliacyjnego lub banerów reklamowych. Kiedy użytkownik kliknie w Twój link i dokona zakupu, otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej z góry prowizji. 

Branża afiliacyjna w Polsce i na świecie

Branża afiliacyjna jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów marketingu na świecie. W Polsce również coraz więcej firm i osób indywidualnych decyduje się na rozpoczęcie współpracy w ramach programów afiliacyjnych. Branża ta rozwija się w tempie kilku procent rocznie i prognozuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać w nadchodzących latach.

Wartość branży afiliacyjnej na świecie szacuje się na kilka miliardów dolarów. W Polsce nie ma dokładnych danych dotyczących wartości tej branży, ale z pewnością jest ona również znacząca i tak samo dynamicznie się rozwija.

Rozwój branży afiliacyjnej jest napędzany przez rosnące zainteresowanie e-commerce i handlu internetowego. Programy afiliacyjne stanowią skuteczne narzędzie do promocji produktów i usług, a także do generowania dodatkowych dochodów dla afiliantów. Wiele firm i marek, w tym duże korporacje, coraz częściej włącza programy afiliacyjne do swoich strategii marketingowych, co wpływa na rozwój tej branży.

Co to jest marketing afiliacyjny

Co to jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to forma marketingu, w której afiliant (np. bloger, influencer, właściciel strony internetowej itp.) rekomenduje produkty lub usługi innej firmy i otrzymuje wynagrodzenie za każde skuteczne polecenie. Afiliant może w tym celu korzystać z takich narzędzi jak specjalne linki afiliacyjne, banery reklamowe, recenzje produktów itp.

Celem marketingu afiliacyjnego jest zwiększenie sprzedaży produktów lub usług poprzez rekomendacje od osób, które już zaufały afiliantowi. W ten sposób firma może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zwiększyć swoją rozpoznawalność.

Marketing afiliacyjny jest skutecznym narzędziem do generowania dodatkowych dochodów dla afiliantów i jednocześnie umożliwia firmom dotarcie do nowych, szerokich grup odbiorców bez konieczności inwestowania dużych środków w tradycyjne formy reklamy. Jest to sytuacja win-win dla obu stron.

Gdzie znaleźć programy afiliacyjne, dzięki którym moglibyśmy zarabiać?

Jest co najmniej kilka sposobów i miejsc, gdzie można znaleźć programy partnerskie:

 • blogi i strony o afiliacji i zarabianiu przez internet,
 • wyszukiwarka Google: można po prostu skorzystać z wyszukiwarki Google. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasła takie jak „programy afiliacyjne” lub „programy partnerskie”,
 • fora i grupy na Facebooku o zarabianiu i afiliacji: Istnieją fora i grupy na Facebooku, które poświęcone są afiliacji.

Najlepszym jednak źródłem sprawdzonych programów afiliacyjnych są sieci afiliacyjne.

Sieć afiliacyjna – co to jest?

Sieć afiliacyjna to platforma, która łączy wydawców (afiliantów) i reklamodawców w celu umożliwienia wydawcom zarabiania na reklamie produktów i usług reklamodawców. Wydawcy promują produkty i usługi za pośrednictwem swoich stron internetowych, blogów lub innych kanałów marketingowych, a reklamodawcy płacą im prowizję za każde skuteczne polecenie.

Sieć afiliacyjna działa jako pośrednik między wydawcami i reklamodawcami, zarządzając programami afiliacyjnymi i umożliwiając wydawcom łatwe znalezienie i dołączenie do programów afiliacyjnych, które odpowiadają ich potrzebom i zainteresowaniom. Sieć afiliacyjna zapewnia również narzędzia i usługi, takie jak raporty i narzędzia analityczne, oraz wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, aby pomóc wydawcom w maksymalizacji ich dochodów z afiliacji.

Marketing afiliacyjny jak zacząć?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z marketingiem afiliacyjnym, istnieją następujące kroki, które możesz wykonać:

 1. Przede wszystkim najdź odpowiedni program afiliacyjny. Najlepiej, jeśli będzie to program afiliacyjny blisko związany z Twoimi zainteresowaniami, dzięki czemu łatwiej będzie Ci później polecać takie usługi lub produkty i wzbudzać swoją wiedzą zaufanie.
 2. Zarejestruj się w wybranym programie afiliacyjnym: Aby dołączyć do programu afiliacyjnego, będziesz musiał zarejestrować się i zaakceptować jego warunki, a jeśli korzystasz w tym celu z sieci afiliacyjnej, rejestracja będzie polegała jedynie na dołączeniu do wybranego programu.
 3. Stwórz swoją stronę internetową lub konto w social media: Aby umożliwić afiliantom śledzenie Twoich rekomendacji, będziesz musiał mieć swoją stronę internetową lub konto w social media, na którym będziesz mógł publikować swoje rekomendacje.
 4. Rozwijaj i angażuj swoich odbiorców: Skup się na zaangażowaniu swojej publiczności i tworzeniu wartościowych treści, które będą wspierać Twoje rekomendacje, w których będziesz umieszczał linki afiliacyjne.
 5. Monitoruj swoje wyniki: Regularnie monitoruj swoje wyniki i ulepszaj swoje działania, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał marketingowy.

Pamiętaj, że sukces w marketingu afiliacyjnym wymaga ciężkiej pracy i cierpliwości, ale jest to skuteczny sposób na uzyskanie dodatkowych dochodów i rozwijanie swojej działalności online.

źródło zarabiania na afiliacji

Własna strona lub blog jako źródło zarabiania na afiliacji?

Strona internetowa lub blog to świetne narzędzie do zarabiania na afiliacji. Oto kilka wskazówek, jak ją dobrze zrobić i jakie treści publikować:

 • Określ swoją niszę: Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, powinieneś skupić się na jednej lub kilku określonych niszach, które Cię interesują i w których masz wiedzę i doświadczenie.
 • Stwórz wartościowe treści: Staraj się tworzyć wartościowe i oryginalne treści, które będą angażować swoją publiczność i pomagać im rozwiązać ich problemy.
 • Integruj linki afiliacyjne: Umieść linki afiliacyjne w swoich treściach, ale pamiętaj, aby były one subtelne i ukierunkowane na pomoc swoim czytelnikom, a nie tylko na zarabianie pieniędzy.
 • Zbuduj swoją publiczność: Skup się na budowaniu swojej publiczności poprzez promocję swojej strony internetowej lub bloga na różne kanały, takie jak media społecznościowe, fora internetowe itp.

Afiliacja produktów bankowych

Afiliacja produktów bankowych to jedna z popularniejszych tematyk w afiliacji. Nie jest to rynek łatwy, ale potrafi być bardzo dochodowy. Wszystko zależy od tego, jak skuteczni będziemy i jak skuteczne sposoby reklamy znajdziemy.

Afiliacja produktów bankowych polega na polecaniu i rekomendowaniu produktów bankowych, takich jak konta osobiste, kredyty, lokaty itp., poprzez różne kanały marketingowe, takie jak strony internetowe, blogi, media społecznościowe itp.

Osoba afiliująca otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji lub innej formy wynagrodzenia za każde skuteczne polecenie.

Warto pamiętać, że niektóre banki mogą mieć różne wymagania i nakładać również różne ograniczenia na afiliantów i sposoby promocji. Warto więc dokładnie przeczytać regulamin i warunki programu afiliacyjnego przed podjęciem działań.

Doskonałym sposobem na działanie w tej niszy jest stworzenie bloga albo większej strony, na której możemy publikować różnego rodzaju poradniki finansowe, informować o nowych promocjach bankowych, a także tworzyć różnego rodzaju rankingi, które pomogą czytelnikom w szybszym i bardziej świadomym wyborze, niejednokrotnie pozwalając im również na zdobycie jakiejś premii finansowej (w przypadku kont bankowych, bardzo często banki oferują różnego rodzaju profity finansowe, dla osób, które zdecydowały się założyć o nich konto).

Za przykład takiej strony i materiałów, jakie można na jej łamach publikować, mogą posłużyć poniższe odnośniki:

 

Afiliacja jako dodatkowe źródło dochodu?

Afiliacja może być bardzo dobrym, dodatkowym źródłem dochodu. Wiele osób wykorzystuje programy afiliacyjne jako sposób na dodatkowe zarobienie pieniędzy. Afiliacja wymaga czasu i wysiłku, więc nie jest to „magiczne” rozwiązanie na zarabianie pieniędzy bez wysiłku.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 293

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *